NOVY PROGRAM uz 4.12. v Copacabane

Horúca decembrová noc v tanečnom ošiali 18. 11. 2010 - Pozyvame vsetkych tanecnikov i netanecnikov, milovnikov nielen salsy, ale aj inych povodnych latinoamerickych tancov na BAILA CON AMIGOS 3.

Nove choreografie Amigos

02. 07. 2010 - Amigos pre vás pripravuje nové choreografie! Jedna z nich vznikla v priebehu júna v spolupráci s Leonom Bembom, výborným tanečníkom z Prahy, ktorý vyučuje rôzne tanečné štýly vrátane afrokubánskeho folklóru v Čechách i v zahraničí. Od septembra sa s ním budete môcť stretávať pondelky a utorky na kurzoch organizovaných Norikou. Viac informácií o Leonovi a jeho kurzoch nájdete na www.norika.sk.


Tancujeme, lebo milujeme tanec. Od roku 2003, kedy súbor vznikol, sa naše rady zo 4 tanečníkov rozšírili, no to dôležité sa nemení - nadšenie pre tanec a radosť z neho. Našou srdcovou záležitosťou je jeden z najpopulárnejších pôvodných latinoamerických tancov - Salsa.

Repertoár je však podstatne širší:
mambo, cha-cha, bachata, cumbia, brazílska samba, merengue a pribúdajú ďalšie.

Nezostávame nič dlžní nášmu menu AMIGOS – priatelia. Srdečnú atmosféru nabitú pozitívnou energiou, ktorá vzniká len medzi priateľmi, s radosťou odovzdávame tancom našim divákom a fanúšikom...

Rozvinuli sme tvorivú spoluprácu:

  • s hudobnou skupinou Lazaro y Su Sabor Latino. Výsledkom je prierezový program Baila con AMIGOS II Bienvenidos a Cuba. Určite to je prvý, nie však posledný spoločný projekt. Lazaro a jeho kapela náš tanečný súbor často sprevádzajú úžasnými rytmami pravej Kuby.
  • s Dodom & Sisou, viacnásobnými majstrami Slovenska i Maďarska v salse. Niekoľko našich choreografií nesie ich neopakovateľný rukopis.